Hemisekcja

Czy można usunąć część zęba?

Tak. Hemisekcja zęba to zabieg stomatologiczny, w trakcie którego usuwamy nieodwracalnie zniszczoną część korzenia oraz odpowiadającą mu część korony, pozostawiając zdrowe fragmenty zęba jako bazę do odbudowy protetycznej.

Dzięki hemisekcji możemy uratować nawet mocno uszkodzony ząb, usuwając jego część.

Zabieg wykonujemy na zębach wielokorzeniowych, najczęściej w przypadku, gdy:

  • doszło do pionowego złamania zęba lub korzenia,
  • przy korzeniach zębowych występują zmiany okołowierzchołkowe (stany zapalne),
  • występują zmiany periodontologiczne, np. ubytek kości,
  • leczenie endodontyczne jednego z korzeni nie przynosi oczekiwanych efektów i chorobowo zmienionych fragmentów zęba nie można wyleczyć kanałowo.

Jak przebiega hemisekcja?

  1. Diagnostyka radiologiczna i kwalifikacja do zabiegu.
  2. Podanie znieczulenia miejscowego lub zabieg w znieczuleniu ogólnym (narkozie),
  3. Usunięcie zainfekowanych fragmentów zęba.
  4. Założenie szwów, jeśli są niezbędne.
  5. Wizyta kontrolna.
  6. Odbudowa protetyczna – w koronie osadzamy wkład koronowo-korzeniowy, by w dalszym postępowaniu osadzić na nim koronę i w pełni odtworzyć funkcje i estetykę zęba.

Hemisekcji nie wykonujemy na zębach jednokorzeniowych, w przypadku, gdy zęby są mocno rozchwiane oraz, gdy nie ma możliwości odtworzenia zęba protetycznie.

 

Poznaj więcej usług

Implanty


Brak nawet pojedynczego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia, doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Implantacja to najlepszy sposób na uzupełnienie luki w uzębieniu.

Protetyka


Prace protetyczne wykonane z wysokojakościowych materiałów przywracają estetykę uśmiechu i komfort życia pacjenta. Oferujemy piękne, włoskie korony i mosty porcelanowe oraz funkcjonalne protezy stałe, ruchome i natychmiastowe.

Leczenie zębów


Zapewniamy bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przeprowadzamy skutecznie już w ramach jednej wizyty.

Estetyka


Przywracamy piękny uśmiech za pomocą indywidualnie dobranego planu leczenia. Wykonujemy wybielanie laserowe i nakładkowe. Dzięki koronom i licówkom porcelanowym zmieniamy kolor, kształt i wielkość zębów, tak by efekt spełniał oczekiwania pacjenta.

Ortodoncja


Jesteśmy Partnerem Invisalign® – leczenia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi. Skaner iTero oraz nowoczesne oprogramowanie, pozwalają nam zaprezentować na ekranie monitora symulację procesu leczenia, zanim je rozpoczniemy.

Higiena


Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, co oznacza, że profesjonalna higienizacja w naszym gabinecie jest komfortowa, bezpieczna dla dziąseł i szkliwa, a jednocześnie skuteczna.

Chirurgia


Zarówno ekstrakcje ósemek (usuwanie zębów mądrości), jak i bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w sposób bezbolesny i precyzyjny, dzięki czemu pacjent szybko wraca do zdrowia.

Diagnostyka


Nowoczesny sprzęt diagnostyczny dostępny na miejscu to zarówno dokładny i przewidywalny plan leczenia, jak i oszczędność czasu pacjenta. W naszej pracowni posiadamy tomograf i pantomograf.

Periodontologia


Zajmujemy się zachowawczym oraz chirurgicznym leczeniem chorób przyzębia (paradontozy). Wykorzystując najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii materiałowej, odbudowujemy utracone lub zniszczone tkanki.

Medycyna estetyczna


Dzięki zastosowaniu doskonale przebadanych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, wypełniamy zmarszczki i korygujemy poszczególne okolice twarzy, odejmując pacjentom lat. Wykonujemy zabiegi powiększania i korekcji kształtu ust.

Terapia laserowa


Korzystamy z laserów amerykańskiej marki BIOLASE – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych instrumentów stomatologicznych. Lasery działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, bakteriobójczo oraz stymulują tkanki do odbudowy.

Podcięcie wędzidełka


Wędzidełko języka, wargi górnej oraz dolnej podcinamy laserowo. Zabiegi wykonujemy w sposób całkowicie bezbolesny, zarówno u dzieci powyżej 3 roku życia, jak i u osób dorosłych.