Kiretaż

Chirurgiczne leczenie chorób przyzębia

Tkliwe, krwawiące dziąsła, dyskomfort w trakcie spożywania posiłków, brzydki zapach z ust? Od tych dolegliwości może uwolnić kiretaż.

To jedna z metod chirurgicznego leczenia chorób przyzębia. Stosujemy ją w przypadku obecności patologicznie powiększonych kieszonek przyzębnych, w których gromadzą się resztki pokarmowe i namnażają bakterie, co prowadzi do stanu zapalnego. W zależności od głębokości kieszonek, wyróżniamy kiretaż zamknięty oraz otwarty. Oba zabiegi przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym.

Rodzaje kiretażu

Kiretaż zamknięty wykonujemy, gdy kieszonki nie przekraczają 5 mm. Wówczas, by je dokładnie oczyścić nie musimy nacinać dziąsła. Kiretaż otwarty stosujemy jest w przypadku obecności głębszych kieszonek przyzębnych. Nacinamy dziąsło, usuwamy kamień nazębny i tkankę zapalną, dezynfekujemy ranę, a następnie zszywamy dziąsło nićmi. Podczas wizyty kontrolnej, która odbywa się najczęściej ok. 7 dni po zabiegu, zdejmujemy szwy i kontrolujemy gojenie.

W naszej klinice wykonujemy również kiretaż laserowy. To nowoczesna, niezwykle precyzyjna technika, która znacznie redukuje krwawienie w trakcie zabiegu i przyspiesza gojenie się rany pozabiegowej. Kiretaż z użyciem lasera zamiast kiret stomatologicznych, stosujemy jako dopełnienie metod tradycyjnych bądź niezależnie od nich.

Zalety kiretażu to

  • skuteczność (ogranicza krwawienie, likwiduje stan zapalny dziąseł, poprawia stabilność zębów, niweluje nieprzyjemny zapach, jak i dziwny posmak w ustach),
  • dobry efekt estetyczny.

 

Poznaj więcej usług