Kiretaż

Chirurgiczne leczenie chorób przyzębia (paradontozy)

Tkliwe, krwawiące dziąsła, dyskomfort w trakcie spożywania posiłków, brzydki zapach z ust? Od tych dolegliwości może uwolnić kiretaż.

To jedna z metod chirurgicznego leczenia chorób przyzębia. Stosujemy ją w przypadku obecności patologicznie powiększonych kieszonek przyzębnych, w których gromadzą się resztki pokarmowe i namnażają bakterie, co prowadzi do stanu zapalnego. W zależności od głębokości kieszonek, wyróżniamy kiretaż zamknięty oraz otwarty. Oba zabiegi przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym.

Rodzaje kiretażu

Kiretaż zamknięty wykonujemy, gdy kieszonki nie przekraczają 5 mm. Wówczas, by je dokładnie oczyścić nie musimy nacinać dziąsła. Kiretaż otwarty stosujemy jest w przypadku obecności głębszych kieszonek przyzębnych. Nacinamy dziąsło, usuwamy kamień nazębny i tkankę zapalną, dezynfekujemy ranę, a następnie zszywamy dziąsło nićmi. Podczas wizyty kontrolnej, która odbywa się najczęściej ok. 7 dni po zabiegu, zdejmujemy szwy i kontrolujemy gojenie.

W naszej klinice wykonujemy również kiretaż laserowy. To nowoczesna, niezwykle precyzyjna technika, która znacznie redukuje krwawienie w trakcie zabiegu i przyspiesza gojenie się rany pozabiegowej. Kiretaż z użyciem lasera zamiast kiret stomatologicznych, stosujemy jako dopełnienie metod tradycyjnych bądź niezależnie od nich.

Zalety kiretażu to:

  • skuteczność (ogranicza krwawienie, likwiduje stan zapalny dziąseł, poprawia stabilność zębów, niweluje nieprzyjemny zapach, jak i dziwny posmak w ustach),
  • dobry efekt estetyczny.

 

Poznaj więcej usług

Implanty


Brak nawet pojedynczego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia, doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Implantacja to najlepszy sposób na uzupełnienie luki w uzębieniu.

Protetyka


Prace protetyczne wykonane z wysokojakościowych materiałów przywracają estetykę uśmiechu i komfort życia pacjenta. Oferujemy piękne, włoskie korony i mosty porcelanowe oraz funkcjonalne protezy stałe, ruchome i natychmiastowe.

Leczenie zębów


Zapewniamy bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przeprowadzamy skutecznie już w ramach jednej wizyty.

Estetyka


Przywracamy piękny uśmiech za pomocą indywidualnie dobranego planu leczenia. Wykonujemy wybielanie laserowe i nakładkowe. Dzięki koronom i licówkom porcelanowym zmieniamy kolor, kształt i wielkość zębów, tak by efekt spełniał oczekiwania pacjenta.

Ortodoncja


Jesteśmy Partnerem Invisalign® – leczenia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi. Skaner iTero oraz nowoczesne oprogramowanie, pozwalają nam zaprezentować na ekranie monitora symulację procesu leczenia, zanim je rozpoczniemy.

Higiena


Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, co oznacza, że profesjonalna higienizacja w naszym gabinecie jest komfortowa, bezpieczna dla dziąseł i szkliwa, a jednocześnie skuteczna.

Chirurgia


Zarówno ekstrakcje ósemek (usuwanie zębów mądrości), jak i bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w sposób bezbolesny i precyzyjny, dzięki czemu pacjent szybko wraca do zdrowia.

Diagnostyka


Nowoczesny sprzęt diagnostyczny dostępny na miejscu to zarówno dokładny i przewidywalny plan leczenia, jak i oszczędność czasu pacjenta. W naszej pracowni posiadamy tomograf i pantomograf.

Periodontologia


Zajmujemy się zachowawczym oraz chirurgicznym leczeniem chorób przyzębia (paradontozy). Wykorzystując najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii materiałowej, odbudowujemy utracone lub zniszczone tkanki.

Medycyna estetyczna


Dzięki zastosowaniu doskonale przebadanych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, wypełniamy zmarszczki i korygujemy poszczególne okolice twarzy, odejmując pacjentom lat. Wykonujemy zabiegi powiększania i korekcji kształtu ust.

Terapia laserowa


Korzystamy z laserów amerykańskiej marki BIOLASE – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych instrumentów stomatologicznych. Lasery działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, bakteriobójczo oraz stymulują tkanki do odbudowy.

Podcięcie wędzidełka


Wędzidełko języka, wargi górnej oraz dolnej podcinamy laserowo. Zabiegi wykonujemy w sposób całkowicie bezbolesny, zarówno u dzieci powyżej 3 roku życia, jak i u osób dorosłych.