Plastyka dziąseł

PLASTYKA DZIĄSEŁ (GINGIWOPLASTYKA)

Często już pojedynczy zabieg z zakresu chirurgii plastycznej dziąseł wystarczy (gingiwoplastyka), by diametralnie poprawić estetykę uśmiechu – skorygować zarówno nadmiar, jak i deficyt tkanki.

Dzięki zabiegom mikrochirurgicznym z prostą i przewidywalną procedurą możemy bezboleśnie zlikwidować uśmiech dziąsłowy (tzw. gummy smile), odtworzyć estetyczny, prawidłowy kształt dziąseł, rozwiązać problemy pacjenta związane z dyskomfortem z powodu cofania się dziąseł, a przede wszystkim przywrócić radość z szerokiego uśmiechania się.

W naszych gabinetach wykonujemy zabiegi z zakresu gingiwoplastyki, takie jak:

  • przeszczep tkankowy (przeszczep dziąsła),
  • gingiwektomia (usuwanie fragmentów zbyt mocno rozrośniętych dziąseł, które optycznie skracają korony i przyczyniają się do zwiększonego ryzyka chorób przyzębia).

Wykonywane zabiegi są całkowicie bezbolesne, a dokładna diagnostyka w połączeniu z doświadczeniem naszych lekarzy, umożliwiają osiągnięcie oczekiwanego efektu.

Przeszczep dziąsła

Recesja to proces zaniku dziąseł, które cofając się, odsłaniają szyjki i korzenie zębowe. Poza problemami natury estetycznej (zęby są optycznie wydłużone, a naturalnie żółte korzenie coraz bardziej widoczne), recesja dziąseł może doprowadzić do utraty zębów. Jednym z jej objawów jest nadwrażliwość na gorące, zimne, kwaśne i słodkie potrawy oraz napoje.

Przeszczep tkankowy stosujemy, by rozwiązać problemy pacjenta związane z bólem, dyskomfortem czy poczuciem estetyki. Dzięki zabiegowi możemy:

  • ujednolicić kolor dziąseł,
  • ukryć odsłonięte, naturalnie żółte korzenie zęba,
  • zwiększyć odporność tkanek przyzębia na urazy mechaniczne oraz zmniejszyć nadwrażliwość zębów,
  • odtworzyć dziąsło w okolicy implantów stomatologicznych (co poza poprawą estetyki, ma również pozytywny wpływ na stabilizację implantu i regenerację kości).

Metody przeszczepu dziąsła w zabiegach periodnotologicznych dobieramy w zależności od celu zabiegu oraz uwarunkowań medycznych. Fragment podniebienia lub dziąsła z innego obszaru niż leczony wszczepiamy w miejsce trawione recesją.

Gingiwektomia (wydłużanie koron zębów)

Zbyt mocno rozrośnięte dziąsła optycznie skracają korony zębów, zaburzając tzw. estetykę biało-czerwoną, równowagę między koroną zęba (bielą) a widocznym dziąsłem (czerwienią). Przerośnięte dziąsło, zbyt mocno nachodzące na zęby, to także problem zdrowotny – utrudnia codzienną higienę jamy ustnej oraz sprzyja stanom zapalnym przyzębia. Rozwiązaniem jest chirurgiczne wydłużenie korony zęba. Bezbolesny zabieg, który przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym.

Poza okołowierzchołkowym przesunięciem tkanek przyzębia, korony wydłużamy również poprzez rozbudowę w kierunku brzegów siecznych. Bywa, że stosujemy obie te techniki.

Tkanki miękkie goją się bardzo szybko. W większości przypadków szwy ściągamy już po kilku dniach. Po zakończonym leczeniu, w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta, możemy zaproponować poprawę estetyki uśmiechu za pomocą licówek porcelanowych.

 

Poznaj więcej usług

Implanty


Brak nawet pojedynczego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia, doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Implantacja to najlepszy sposób na uzupełnienie luki w uzębieniu.

Protetyka


Prace protetyczne wykonane z wysokojakościowych materiałów przywracają estetykę uśmiechu i komfort życia pacjenta. Oferujemy piękne, włoskie korony i mosty porcelanowe oraz funkcjonalne protezy stałe, ruchome i natychmiastowe.

Leczenie zębów


Zapewniamy bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przeprowadzamy skutecznie już w ramach jednej wizyty.

Estetyka


Przywracamy piękny uśmiech za pomocą indywidualnie dobranego planu leczenia. Wykonujemy wybielanie laserowe i nakładkowe. Dzięki koronom i licówkom porcelanowym zmieniamy kolor, kształt i wielkość zębów, tak by efekt spełniał oczekiwania pacjenta.

Ortodoncja


Jesteśmy Partnerem Invisalign® – leczenia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi. Skaner iTero oraz nowoczesne oprogramowanie, pozwalają nam zaprezentować na ekranie monitora symulację procesu leczenia, zanim je rozpoczniemy.

Higiena


Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, co oznacza, że profesjonalna higienizacja w naszym gabinecie jest komfortowa, bezpieczna dla dziąseł i szkliwa, a jednocześnie skuteczna.

Chirurgia


Zarówno ekstrakcje ósemek (usuwanie zębów mądrości), jak i bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w sposób bezbolesny i precyzyjny, dzięki czemu pacjent szybko wraca do zdrowia.

Diagnostyka


Nowoczesny sprzęt diagnostyczny dostępny na miejscu to zarówno dokładny i przewidywalny plan leczenia, jak i oszczędność czasu pacjenta. W naszej pracowni posiadamy tomograf i pantomograf.

Periodontologia


Zajmujemy się zachowawczym oraz chirurgicznym leczeniem chorób przyzębia (paradontozy). Wykorzystując najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii materiałowej, odbudowujemy utracone lub zniszczone tkanki.

Medycyna estetyczna


Dzięki zastosowaniu doskonale przebadanych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, wypełniamy zmarszczki i korygujemy poszczególne okolice twarzy, odejmując pacjentom lat. Wykonujemy zabiegi powiększania i korekcji kształtu ust.

Terapia laserowa


Korzystamy z laserów amerykańskiej marki BIOLASE – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych instrumentów stomatologicznych. Lasery działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, bakteriobójczo oraz stymulują tkanki do odbudowy.

Podcięcie wędzidełka


Wędzidełko języka, wargi górnej oraz dolnej podcinamy laserowo. Zabiegi wykonujemy w sposób całkowicie bezbolesny, zarówno u dzieci powyżej 3 roku życia, jak i u osób dorosłych.