Przebarwienia zębów

Przebarwienie zębów jest częstym zjawiskiem, powiązanym z problemami natury klinicznej i estetycznej. Kolor uśmiechu można poprawić skutecznie, a zarazem bezpiecznie dla szkliwa i dziąseł, wybierając metody rekomendowane przez doświadczoną higienistkę lub lekarza.

Przyczyny przebarwień zębów są różne. Mogą je powodować czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne – do najczęstszych należą: kamień nazębny, palenie papierosów, picie mocnej kawy i herbaty w dużych ilościach, bakterie chromogenne, płukanki i leki, w tym tetracykliny.

W przypadku niewielkich przebarwień zadowalający efekt często przynosi profesjonalna higienizacja – zabieg usunięcia kamienia i osadu nazębnego w gabinecie stomatologicznym. Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, dzięki czemu higienizacja jest komfortowa, bezbolesna, skuteczna, a jednocześnie bezpieczna dla tkanek twardych i miękkich (także przy nadwrażliwości).

Stosujemy również wybielanie nakładkowe (pacjent otrzymuje indywidualnie dopasowane nakładki na zęby oraz środek wybielający w odpowiednim stężeniu – nakładki z nałożonym wewnątrz środkiem zakłada na zęby na noc według zaleceń stomatologa) i wybielanie laserowe zębów (dzięki laserowi już w ramach jednej wizyty możemy rozjaśnić uśmiech nawet o kilkanaście odcieni).

Ząb przeleczony kanałowo ma tendencję do sinienia i stopniowo coraz mocniej odznacza się kolorem od pozostałych. Wówczas przeprowadzamy wewnętrzne wybielanie martwego zęba – po zabezpieczeniu korzenia, w komorze umieszczamy środek wybielający i zakładamy tymczasowy opatrunek. Środek wymieniamy kilkukrotnie do momentu uzyskania zadowalającego koloru korony obumarłego zęba.

W przypadku dużych przebarwień, uszkodzeń mechanicznych lub w sytuacji, gdy pacjentowi zależy na spektakularnym efekcie w krótkim czasie, proponujemy rozwiązania protetyczne – licówki i korony porcelanowe.

 

Poznaj więcej usług

Implanty


Brak nawet pojedynczego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia, doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Implantacja to najlepszy sposób na uzupełnienie luki w uzębieniu.

Protetyka


Prace protetyczne wykonane z wysokojakościowych materiałów przywracają estetykę uśmiechu i komfort życia pacjenta. Oferujemy piękne, włoskie korony i mosty porcelanowe oraz funkcjonalne protezy stałe, ruchome i natychmiastowe.

Leczenie zębów


Zapewniamy bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przeprowadzamy skutecznie już w ramach jednej wizyty.

Estetyka


Przywracamy piękny uśmiech za pomocą indywidualnie dobranego planu leczenia. Wykonujemy wybielanie laserowe i nakładkowe. Dzięki koronom i licówkom porcelanowym zmieniamy kolor, kształt i wielkość zębów, tak by efekt spełniał oczekiwania pacjenta.

Ortodoncja


Jesteśmy Partnerem Invisalign® – leczenia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi. Skaner iTero oraz nowoczesne oprogramowanie, pozwalają nam zaprezentować na ekranie monitora symulację procesu leczenia, zanim je rozpoczniemy.

Higiena


Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, co oznacza, że profesjonalna higienizacja w naszym gabinecie jest komfortowa, bezpieczna dla dziąseł i szkliwa, a jednocześnie skuteczna.

Chirurgia


Zarówno ekstrakcje ósemek (usuwanie zębów mądrości), jak i bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w sposób bezbolesny i precyzyjny, dzięki czemu pacjent szybko wraca do zdrowia.

Diagnostyka


Nowoczesny sprzęt diagnostyczny dostępny na miejscu to zarówno dokładny i przewidywalny plan leczenia, jak i oszczędność czasu pacjenta. W naszej pracowni posiadamy tomograf i pantomograf.

Periodontologia


Zajmujemy się zachowawczym oraz chirurgicznym leczeniem chorób przyzębia (paradontozy). Wykorzystując najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii materiałowej, odbudowujemy utracone lub zniszczone tkanki.

Medycyna estetyczna


Dzięki zastosowaniu doskonale przebadanych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, wypełniamy zmarszczki i korygujemy poszczególne okolice twarzy, odejmując pacjentom lat. Wykonujemy zabiegi powiększania i korekcji kształtu ust.

Terapia laserowa


Korzystamy z laserów amerykańskiej marki BIOLASE – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych instrumentów stomatologicznych. Lasery działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, bakteriobójczo oraz stymulują tkanki do odbudowy.

Podcięcie wędzidełka


Wędzidełko języka, wargi górnej oraz dolnej podcinamy laserowo. Zabiegi wykonujemy w sposób całkowicie bezbolesny, zarówno u dzieci powyżej 3 roku życia, jak i u osób dorosłych.