Higienizacja

Komfortowe usuwanie osadu i kamienia nazębnego

Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, co oznacza, że usuwanie osadu i kamienia nazębnego przeprowadzamy w sposób:

  • bezbolesny i komfortowy dla pacjenta (system NO-PAIN i podgrzewana woda),
  • skuteczny, a jednocześnie bezpieczny dla szkliwa i dziąseł,
  • usuwając 100% biofilmu (w przypadku tradycyjnej higienizacji ten wynik jest nieosiągalny),
  • wykorzystując mistrzowski, szwajcarski sprzęt AIRFLOW® Prophylaxis Master oraz protokół GBT®.

Profesjonalna higienizacja według protokołu GBT® jest zalecana pacjentom z implantami, jak i w trakcie leczenia ortodontycznego. Dzięki nowoczesnej technologii AIRFLOW® niezwykle dokładnie, a zarazem delikatnie dla tkanek miękkich i szkliwa (bez polerowania), oczyszczamy trudno dostępne miejsca wokół implantów czy między zamkami.

Regularnej higienizacji nie powinni unikać pacjenci, u których większość uzębienia nie stanowią już zęby własne, a rozwiązania protetyczne. Wraz z wiekiem zmniejsza się ogólna odporność organizmu i nawet niewielki stan zapalny może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Usuwanie osadu i kamienia nazębnego w gabinecie higieny jest niezbędne, by zachować zdrowie jamy ustnej, jak i utrzymać prace protetyczne.

Kalendarz higienizacji ustalamy indywidualnie w zależności od uwarunkowań w jamie ustnej pacjenta. Najczęściej zabieg usuwania osadu i kamienia nazębnego należy wykonywać minimum co pół roku.

Terapia wektorowa (system Vector Paro)

Terapię wektorową stosujemy najczęściej jako terapię wspomagającą leczenie chorób przyzębia, zwłaszcza, gdy konieczne są zabiegi usuwania osadów, kamienia i bakterii z okolicy poddziąsłowej.

Dzięki zastosowaniu ultradźwięków możemy zahamować rozwój choroby, jak również poprawić stan dziąseł i kości. Biofilm usuwamy skutecznie i bezpiecznie, bez ryzyka uszkodzenia powierzchni implantów, koron czy cementu korzeniowego, która ma znaczenie dla regeneracji tkanek.

Terapia wspomaga proces integracji zęba z otaczającymi go tkankami, a więc przyspiesza gojenie tkanek zniszczonych przez stan zapalny. Jest bezbolesna i zachęca do współpracy z lekarzem – ta zaś w przypadku leczenia chorób przyzębia jest niezwykle istotna. Szczególna dbałość o higienę jamy ustnej (również w domu) to niezbędny warunek powodzenia leczenia.

Wskazania do zabiegu to:

  • zapalenie przyzębia (paradontoza) niezależnie od stadium rozwoju,
  • zakończone leczenie przyzębia (działanie podtrzymujące efekt),
  • profilaktyka oraz leczenie stanów zapalnych wokół implantów, koron i mostów porcelanowych.

Częstotliwość zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta, ale już po pierwszej wizycie, w krótkim czasie pacjent odczuwa poprawę stanu przyzębia, a w dłuższej perspektywie pozytywne wyniki są widoczne na rentgenogramach.

 

Poznaj więcej usług

Implanty


Brak nawet pojedynczego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia, doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Implantacja to najlepszy sposób na uzupełnienie luki w uzębieniu.

Protetyka


Prace protetyczne wykonane z wysokojakościowych materiałów przywracają estetykę uśmiechu i komfort życia pacjenta. Oferujemy piękne, włoskie korony i mosty porcelanowe oraz funkcjonalne protezy stałe, ruchome i natychmiastowe.

Leczenie zębów


Zapewniamy bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przeprowadzamy skutecznie już w ramach jednej wizyty.

Estetyka


Przywracamy piękny uśmiech za pomocą indywidualnie dobranego planu leczenia. Wykonujemy wybielanie laserowe i nakładkowe. Dzięki koronom i licówkom porcelanowym zmieniamy kolor, kształt i wielkość zębów, tak by efekt spełniał oczekiwania pacjenta.

Ortodoncja


Jesteśmy Partnerem Invisalign® – leczenia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi. Skaner iTero oraz nowoczesne oprogramowanie, pozwalają nam zaprezentować na ekranie monitora symulację procesu leczenia, zanim je rozpoczniemy.

Higiena


Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, co oznacza, że profesjonalna higienizacja w naszym gabinecie jest komfortowa, bezpieczna dla dziąseł i szkliwa, a jednocześnie skuteczna.

Chirurgia


Zarówno ekstrakcje ósemek (usuwanie zębów mądrości), jak i bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w sposób bezbolesny i precyzyjny, dzięki czemu pacjent szybko wraca do zdrowia.

Diagnostyka


Nowoczesny sprzęt diagnostyczny dostępny na miejscu to zarówno dokładny i przewidywalny plan leczenia, jak i oszczędność czasu pacjenta. W naszej pracowni posiadamy tomograf i pantomograf.

Periodontologia


Zajmujemy się zachowawczym oraz chirurgicznym leczeniem chorób przyzębia (paradontozy). Wykorzystując najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii materiałowej, odbudowujemy utracone lub zniszczone tkanki.

Medycyna estetyczna


Dzięki zastosowaniu doskonale przebadanych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, wypełniamy zmarszczki i korygujemy poszczególne okolice twarzy, odejmując pacjentom lat. Wykonujemy zabiegi powiększania i korekcji kształtu ust.

Terapia laserowa


Korzystamy z laserów amerykańskiej marki BIOLASE – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych instrumentów stomatologicznych. Lasery działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, bakteriobójczo oraz stymulują tkanki do odbudowy.

Podcięcie wędzidełka


Wędzidełko języka, wargi górnej oraz dolnej podcinamy laserowo. Zabiegi wykonujemy w sposób całkowicie bezbolesny, zarówno u dzieci powyżej 3 roku życia, jak i u osób dorosłych.