Lakierowanie zębów

Lakierowanie zębów to jedna z metod fluoryzacji. Polega na pokryciu zębów lakierem, z którego przez 12 godzin uwalnia się fluor. Zabieg jest szybki, całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Powłoka lakieru ściera się podczas jedzenia i szczotkowania zębów aż do całkowitego usunięcia.

Fluor stopniowo uwalniany z lakieru:

  • jest bezpieczny,
  • wzmacnia i remineralizuje już odwapnione szkliwo,
  • zamyka mikroubytki,
  • zmniejsza nadwrażliwość zębów,
  • chroni przed próchnicą,
  • sprawia, że plomby w leczonych zębach utrzymują się znacznie dłużej.

Lakierowanie zębów u dzieci (również poniżej 6 roku życia) jest bezpieczne. W przeciwieństwie do past czy płukanek lakiery fluorowe nie mają obostrzeń wiekowych. Podczas zabiegu nie ma ryzyka połknięcia czy przyjęcia jednorazowo dużego stężenia fluoru.

Lakierowanie zębów u dorosłych jest wskazane zwłaszcza po higienizacji oraz w sytuacji, gdy próchnica przebiega szybko i ciągle pojawiają się nowe ubytki – wówczas wdrażamy system intensywnego lakierowania, czyli trzy zabiegi w ciągu jednego tygodnia.

Rekomendujemy nakładanie lakieru na całe uzębienie, jednak istnieje możliwość nałożenia na pojedynczy ząb.

Zalecenia po lakierowaniu zębów:

  • wstrzymanie się od jedzenia przez min. godzinę od zabiegu,
  • nie szczotkowanie zębów przez 12 godzin od zabiegu,
  • dla jak najlepszych efektów warto przez kilka dni unikać lepkich, kwaśnych i twardych pokarmów.

 

Poznaj więcej usług

Implanty


Brak nawet pojedynczego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia, doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Implantacja to najlepszy sposób na uzupełnienie luki w uzębieniu.

Protetyka


Prace protetyczne wykonane z wysokojakościowych materiałów przywracają estetykę uśmiechu i komfort życia pacjenta. Oferujemy piękne, włoskie korony i mosty porcelanowe oraz funkcjonalne protezy stałe, ruchome i natychmiastowe.

Leczenie zębów


Zapewniamy bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przeprowadzamy skutecznie już w ramach jednej wizyty.

Estetyka


Przywracamy piękny uśmiech za pomocą indywidualnie dobranego planu leczenia. Wykonujemy wybielanie laserowe i nakładkowe. Dzięki koronom i licówkom porcelanowym zmieniamy kolor, kształt i wielkość zębów, tak by efekt spełniał oczekiwania pacjenta.

Ortodoncja


Jesteśmy Partnerem Invisalign® – leczenia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi. Skaner iTero oraz nowoczesne oprogramowanie, pozwalają nam zaprezentować na ekranie monitora symulację procesu leczenia, zanim je rozpoczniemy.

Higiena


Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, co oznacza, że profesjonalna higienizacja w naszym gabinecie jest komfortowa, bezpieczna dla dziąseł i szkliwa, a jednocześnie skuteczna.

Chirurgia


Zarówno ekstrakcje ósemek (usuwanie zębów mądrości), jak i bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w sposób bezbolesny i precyzyjny, dzięki czemu pacjent szybko wraca do zdrowia.

Diagnostyka


Nowoczesny sprzęt diagnostyczny dostępny na miejscu to zarówno dokładny i przewidywalny plan leczenia, jak i oszczędność czasu pacjenta. W naszej pracowni posiadamy tomograf i pantomograf.

Periodontologia


Zajmujemy się zachowawczym oraz chirurgicznym leczeniem chorób przyzębia (paradontozy). Wykorzystując najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii materiałowej, odbudowujemy utracone lub zniszczone tkanki.

Medycyna estetyczna


Dzięki zastosowaniu doskonale przebadanych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, wypełniamy zmarszczki i korygujemy poszczególne okolice twarzy, odejmując pacjentom lat. Wykonujemy zabiegi powiększania i korekcji kształtu ust.

Terapia laserowa


Korzystamy z laserów amerykańskiej marki BIOLASE – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych instrumentów stomatologicznych. Lasery działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, bakteriobójczo oraz stymulują tkanki do odbudowy.

Podcięcie wędzidełka


Wędzidełko języka, wargi górnej oraz dolnej podcinamy laserowo. Zabiegi wykonujemy w sposób całkowicie bezbolesny, zarówno u dzieci powyżej 3 roku życia, jak i u osób dorosłych.