Wybielanie zębów

Piękny uśmiech to nie tylko atrakcyjny wygląd, ale i większa pewność siebie, a co za tym idzie większa szansa na budowę trwałych relacji, sukces w życiu prywatnym i zawodowym. Osoby uśmiechnięte, z ładnym, kompletnym uśmiechem są postrzegane jako sympatyczniejsze i bardziej wiarygodne. Nic więc dziwnego, że niemal każdy z nas marzy o idealnym uśmiechu. Dzięki stomatologii estetycznej możemy to marzenie spełnić.

Jednym z najczęstszych zabiegów, poprawiających estetykę uśmiechu jest wybielanie zębów. W zależności od genezy przebarwień, indywidualnie dobieramy najskuteczniejszą metodę rozjaśnienia uśmiechu.

W naszej klinice stosujemy wybielanie laserowe oraz nakładkowe. W przypadku bardzo mocnych przebarwień, jak również zębów uszkodzonych, rekomendujemy rozwiązania z zakresu protetyki, w tym korony i licówki porcelanowe.

 

Nakładkowe wybielanie zębów

Wybielanie nakładkowe to możliwość uzyskania śnieżnobiałego uśmiechu w błyskawicznym tempie. Pierwsze efekty są widoczne już po dwóch dniach stosowania nakładek! Rezultat wybielania utrzymuje się nawet 2-3 lata.

Na czym polega nakładkowe wybielanie uśmiechu?

Wybielanie nakładkowe składa się z dwóch etapów. W etapie gabinetowym pobieramy wyciski łuków zębowych i na ich podstawie tworzymy idealnie dopasowane nakładki.

W etapie domowym, pacjent stosuje nakładki na noc przez kolejne 10-14 dni. Do każdej nakładki aplikuje otrzymany żel wybielający, a następnie według zaleceń lekarza zakłada ją na zęby najczęściej na 8 godzin.

Przygotowanie do wybielania zębów

Wybielanie nakładkowe możemy zastosować wyłącznie na zdrowych, wyleczonych zębach. Przed wybielaniem warto również poddać się zabiegowi usuwania osadu i kamienia nazębnego, by mieć pewność, że wykonane nakładki będą dokładnie pokrywać całą powierzchnię zębów, dzięki czemu wybielanie będzie przebiegać równomiernie.

Zalecenia po wybielaniu nakładkowym zębów:

  • w trakcie, jak i przez ok. 2 tygodnie po zakończonej kuracji dla uzyskania i utrzymania jak najdłużej spektakularnego efektu, zalecamy tzw. białą dietę (unikanie barwiących pokarmów i napojów)
  • na czas kuracji należy zrezygnować

Wybielanie laserowe

Wybielanie laserowe zębów to możliwość rozjaśnienia uśmiechu o 6-12 tonów (w skali kolornika VITA) już nawet dzięki jednej wizycie w gabinecie stomatologicznym. Co więcej, efekt może się utrzymywać od ok. roku do nawet 3 lat.

Na czym polega wybielanie laserowe zębów?

Laserowe wybielanie zębów polega na nałożeniu na zęby pacjenta środka wybielającego z nadtlenkiem wodoru, a następnie na jego utwardzeniu za pomocą światła lasera. Korzystamy z nowoczesnego lasera diodowego Epic X amerykańskiej firmy Biolase.

Przed zabiegiem pacjent zakłada okulary ochronne. Zabezpieczamy dziąsła tak zwanym płynnym koferdamem, który izoluje tkanki miękkie od działania preparatu wybielającego. Po oczyszczeniu i osuszeniu zębów, nakładamy na nie preparat, a następnie naświetlamy. Po tym czasie usuwamy zarówno preparat, jak i ochronę z dziąseł.

Kolor zębów stabilizuje się przez kilka kolejnych dni. Rezultat jest kwestią uzależnioną od wielu czynników, w tym postępowania po zabiegu, toteż zdarza się, że wybielanie zębów powtarzamy w celu uzyskania zamierzonego efektu.

Wybielanie laserowe jest bezpieczne i nie powoduje długotrwałej nadwrażliwości. Naświetlanie trwa zaledwie 20 minut. Końcówka lasera przeznaczona do wybielania ma specjalny kształt, tak dopasowany do łuku zębowego, że możemy skutecznie wybielać również pojedyncze, wybrane zęby.

Przygotowanie do wybielania laserowego zębów

Przed zabiegiem należy wyleczyć ubytki oraz przeprowadzić higienizację. Decyzję o kwalifikacji do zabiegu podejmuje lekarz po wnikliwej diagnozie stanu uzębienia i tkanek miękkich w jamie ustnej. Wybielania laserem nie przeprowadzamy na zębach objętych próchnicą czy u pacjentów z chorobami dziąseł.

Zalecenia po wybielaniu laserowym zębów:

  • po zabiegu dla uzyskania oczekiwanego efektu należy utrzymywać tzw. białą dietę przez czas zalecony przez lekarza (min. 48 godzin),
  • by zachować biel uśmiechu jak najdłużej rekomendujemy ograniczenie spożywania barwiących potraw i napojów, rezygnację z palenia tytoniu oraz regularne usuwanie kamienia i osadu nazębnego.

 

Poznaj więcej usług

Implanty


Brak nawet pojedynczego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia, doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Implantacja to najlepszy sposób na uzupełnienie luki w uzębieniu.

Protetyka


Prace protetyczne wykonane z wysokojakościowych materiałów przywracają estetykę uśmiechu i komfort życia pacjenta. Oferujemy piękne, włoskie korony i mosty porcelanowe oraz funkcjonalne protezy stałe, ruchome i natychmiastowe.

Leczenie zębów


Zapewniamy bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przeprowadzamy skutecznie już w ramach jednej wizyty.

Estetyka


Przywracamy piękny uśmiech za pomocą indywidualnie dobranego planu leczenia. Wykonujemy wybielanie laserowe i nakładkowe. Dzięki koronom i licówkom porcelanowym zmieniamy kolor, kształt i wielkość zębów, tak by efekt spełniał oczekiwania pacjenta.

Ortodoncja


Jesteśmy Partnerem Invisalign® – leczenia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi. Skaner iTero oraz nowoczesne oprogramowanie, pozwalają nam zaprezentować na ekranie monitora symulację procesu leczenia, zanim je rozpoczniemy.

Higiena


Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, co oznacza, że profesjonalna higienizacja w naszym gabinecie jest komfortowa, bezpieczna dla dziąseł i szkliwa, a jednocześnie skuteczna.

Chirurgia


Zarówno ekstrakcje ósemek (usuwanie zębów mądrości), jak i bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w sposób bezbolesny i precyzyjny, dzięki czemu pacjent szybko wraca do zdrowia.

Diagnostyka


Nowoczesny sprzęt diagnostyczny dostępny na miejscu to zarówno dokładny i przewidywalny plan leczenia, jak i oszczędność czasu pacjenta. W naszej pracowni posiadamy tomograf i pantomograf.

Periodontologia


Zajmujemy się zachowawczym oraz chirurgicznym leczeniem chorób przyzębia (paradontozy). Wykorzystując najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii materiałowej, odbudowujemy utracone lub zniszczone tkanki.

Medycyna estetyczna


Dzięki zastosowaniu doskonale przebadanych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, wypełniamy zmarszczki i korygujemy poszczególne okolice twarzy, odejmując pacjentom lat. Wykonujemy zabiegi powiększania i korekcji kształtu ust.

Terapia laserowa


Korzystamy z laserów amerykańskiej marki BIOLASE – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych instrumentów stomatologicznych. Lasery działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, bakteriobójczo oraz stymulują tkanki do odbudowy.

Podcięcie wędzidełka


Wędzidełko języka, wargi górnej oraz dolnej podcinamy laserowo. Zabiegi wykonujemy w sposób całkowicie bezbolesny, zarówno u dzieci powyżej 3 roku życia, jak i u osób dorosłych.