Protezy

Implanty nie tylko zwiększają komfort użytkowania protezy, ale i zapobiegają postępującemu zanikowi kości. Możemy je zastosować zarówno w przypadku protez wyjmowanych i stałych, częściowych i całkowitych.

Wyjmowana proteza na implantach

W przypadku całkowitego bezzębia wystarczą 2 implanty w żuchwie i 4 w szczęce, by poprawić komfort żucia i zapewnić stabilne mocowanie protezy na elementach retencyjnych – czyli zatrzaskach kulkowych, belce lub teleskopach.

Implanty zapobiegają zanikowi kości oraz zapewniają stabilizację protezy, natomiast elementy kotwiczące umożliwiają jej swobodne wyjmowanie, np. w celu dokładnego umycia. Proteza zębowa na implantach nie zaburza odczuwania smaku (przez brak elementów blokujących podniebienie) i jest rozwiązaniem wysoce estetycznym, często nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia.

Stała proteza na implantach

Wszczepienie większej liczby implantów umożliwia mocniejsze osadzenie protezy, a tym samym większą wygodę w jej użytkowaniu. Jeżeli zamocujemy 5-6 implantów w dolnej szczęce lub 6-9 w górnej, możemy wykonać niezdejmowany most porcelanowy lub „overdenture”, czyli stałą protezę przykręconą do implantów.

Zalety stałej protezy na implantach:

  • stabilność i brak konieczności używania kleju do protez – nie ma możliwości, by proteza wypadła,
  • doskonała estetyka – jak naturalne zęby,
  • brak ograniczeń w diecie i radość z jedzenia – pacjent może dowolnie komponować swoje posiłki (ponieważ żaden pokarm nie przesunie protezy w trakcie żucia) oraz cieszyć się pełnią smaku (proteza na
  • implantach nie zaburza odczuwania smaku),
  • radość z mówienia – proteza na implantach nie powoduje problemów z artykulacją, co może mieć miejsce w przypadku źle dopasowanych, przemieszczających się, odkształconych protez ruchomych,
  • prosta higiena jamy ustnej – jak w przypadku zębów stałych,
  • zahamowany zanik kości dzięki implantom i siłom nacisku przenoszonym na kość,
  • trwałość – stała proteza na implantach to najczęściej rozwiązanie na całe życie,
  • komfort – pacjent może uśmiechać się szeroko i być pewny, że proteza pozostanie na swoim miejscu.

 

Poznaj więcej usług

Implanty


Brak nawet pojedynczego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia, doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Implantacja to najlepszy sposób na uzupełnienie luki w uzębieniu.

Protetyka


Prace protetyczne wykonane z wysokojakościowych materiałów przywracają estetykę uśmiechu i komfort życia pacjenta. Oferujemy piękne, włoskie korony i mosty porcelanowe oraz funkcjonalne protezy stałe, ruchome i natychmiastowe.

Leczenie zębów


Zapewniamy bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przeprowadzamy skutecznie już w ramach jednej wizyty.

Estetyka


Przywracamy piękny uśmiech za pomocą indywidualnie dobranego planu leczenia. Wykonujemy wybielanie laserowe i nakładkowe. Dzięki koronom i licówkom porcelanowym zmieniamy kolor, kształt i wielkość zębów, tak by efekt spełniał oczekiwania pacjenta.

Ortodoncja


Jesteśmy Partnerem Invisalign® – leczenia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi. Skaner iTero oraz nowoczesne oprogramowanie, pozwalają nam zaprezentować na ekranie monitora symulację procesu leczenia, zanim je rozpoczniemy.

Higiena


Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, co oznacza, że profesjonalna higienizacja w naszym gabinecie jest komfortowa, bezpieczna dla dziąseł i szkliwa, a jednocześnie skuteczna.

Chirurgia


Zarówno ekstrakcje ósemek (usuwanie zębów mądrości), jak i bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w sposób bezbolesny i precyzyjny, dzięki czemu pacjent szybko wraca do zdrowia.

Diagnostyka


Nowoczesny sprzęt diagnostyczny dostępny na miejscu to zarówno dokładny i przewidywalny plan leczenia, jak i oszczędność czasu pacjenta. W naszej pracowni posiadamy tomograf i pantomograf.

Periodontologia


Zajmujemy się zachowawczym oraz chirurgicznym leczeniem chorób przyzębia (paradontozy). Wykorzystując najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii materiałowej, odbudowujemy utracone lub zniszczone tkanki.

Medycyna estetyczna


Dzięki zastosowaniu doskonale przebadanych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, wypełniamy zmarszczki i korygujemy poszczególne okolice twarzy, odejmując pacjentom lat. Wykonujemy zabiegi powiększania i korekcji kształtu ust.

Terapia laserowa


Korzystamy z laserów amerykańskiej marki BIOLASE – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych instrumentów stomatologicznych. Lasery działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, bakteriobójczo oraz stymulują tkanki do odbudowy.

Podcięcie wędzidełka


Wędzidełko języka, wargi górnej oraz dolnej podcinamy laserowo. Zabiegi wykonujemy w sposób całkowicie bezbolesny, zarówno u dzieci powyżej 3 roku życia, jak i u osób dorosłych.