Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe (endodontyczne) to sposób, by uratować ząb z nieodwracalnie uszkodzoną miazgą przed usunięciem. W naszej klinice wykonujemy je pod mikroskopem, co gwarantuje maksymalną precyzję w opracowaniu kanałów, a zatem skuteczność zabiegu. Proces leczenia kontrolujemy za pomocą radiowzjografii (komputerowe zdjęcia rentgenowskie).

Ząb do leczenia kanałowego

Do objawów, które wskazują na konieczność zastosowania leczenia kanałowego należą: ból zęba (również podczas jedzenia), sinienie zęba, nadwrażliwość na zimno i ciepło, obrzęk dziąseł. Do leczenia kwalifikuje lekarz po zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu badań diagnostycznych.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

  • Leczenie poprzedzamy diagnostyką radiologiczną.
  • Stosujemy skuteczne znieczulenie miejscowe (podawane komputerowo w bezbolesny sposób). Istnieje również możliwość przeprowadzenia całkowicie bezstresowego leczenia w narkozie.
  • Przystępujemy do preparacji korony zęba, by usunąć tkanki próchnicowe i stworzyć dostęp do jamy zęba.
  • Zabezpieczamy powstałą w wyniku zabiegu przestrzeń.
  • Ponieważ martwy ząb jest bardziej podatny na złamania, wskazane, a nawet konieczne jest pokrycie go koroną porcelanową po uprzedniej, specjalnej odbudowie na sztyfcie (kompozytowym, tytanowym lub złotym). Odbudowę taką najlepiej zrobić maksymalnie do 6 miesięcy od zakończenia leczenia zęba. Tak wyleczony ząb może posłużyć nawet kolejne 20 lat!

 

Poznaj więcej usług

Implanty


Brak nawet pojedynczego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia, doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Implantacja to najlepszy sposób na uzupełnienie luki w uzębieniu.

Protetyka


Prace protetyczne wykonane z wysokojakościowych materiałów przywracają estetykę uśmiechu i komfort życia pacjenta. Oferujemy piękne, włoskie korony i mosty porcelanowe oraz funkcjonalne protezy stałe, ruchome i natychmiastowe.

Leczenie zębów


Zapewniamy bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przeprowadzamy skutecznie już w ramach jednej wizyty.

Estetyka


Przywracamy piękny uśmiech za pomocą indywidualnie dobranego planu leczenia. Wykonujemy wybielanie laserowe i nakładkowe. Dzięki koronom i licówkom porcelanowym zmieniamy kolor, kształt i wielkość zębów, tak by efekt spełniał oczekiwania pacjenta.

Ortodoncja


Jesteśmy Partnerem Invisalign® – leczenia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi. Skaner iTero oraz nowoczesne oprogramowanie, pozwalają nam zaprezentować na ekranie monitora symulację procesu leczenia, zanim je rozpoczniemy.

Higiena


Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, co oznacza, że profesjonalna higienizacja w naszym gabinecie jest komfortowa, bezpieczna dla dziąseł i szkliwa, a jednocześnie skuteczna.

Chirurgia


Zarówno ekstrakcje ósemek (usuwanie zębów mądrości), jak i bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w sposób bezbolesny i precyzyjny, dzięki czemu pacjent szybko wraca do zdrowia.

Diagnostyka


Nowoczesny sprzęt diagnostyczny dostępny na miejscu to zarówno dokładny i przewidywalny plan leczenia, jak i oszczędność czasu pacjenta. W naszej pracowni posiadamy tomograf i pantomograf.

Periodontologia


Zajmujemy się zachowawczym oraz chirurgicznym leczeniem chorób przyzębia (paradontozy). Wykorzystując najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii materiałowej, odbudowujemy utracone lub zniszczone tkanki.

Medycyna estetyczna


Dzięki zastosowaniu doskonale przebadanych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, wypełniamy zmarszczki i korygujemy poszczególne okolice twarzy, odejmując pacjentom lat. Wykonujemy zabiegi powiększania i korekcji kształtu ust.

Terapia laserowa


Korzystamy z laserów amerykańskiej marki BIOLASE – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych instrumentów stomatologicznych. Lasery działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, bakteriobójczo oraz stymulują tkanki do odbudowy.

Podcięcie wędzidełka


Wędzidełko języka, wargi górnej oraz dolnej podcinamy laserowo. Zabiegi wykonujemy w sposób całkowicie bezbolesny, zarówno u dzieci powyżej 3 roku życia, jak i u osób dorosłych.