Leczenie zębów u dzieci

Zęby mleczne mają delikatniejszą budowę niż zęby stałe. Ich korzenie są mniejsze i cieńsze, a szkliwo słabiej zmineralizowane. Co więcej, dzieci dopiero uczą się prawidłowej higieny jamy ustnej, często nie oczyszczając zębów dokładnie i regularnie. To wszystko sprzyja rozwojowi próchnicy, która z mleczaków może błyskawicznie przenieść się na dopiero co wyrzynające się zęby stałe. Dlatego tak ważne są zabiegi profilaktyczne, takie jak lakowanie i lakierowanie zębów, które zapewnią dodatkową ochronę dziecięcego uśmiechu.

Czy zęby mleczne warto leczyć?

Tak! Próchnica z nieleczonych mleczaków może błyskawicznie rozprzestrzenić się na zęby stałe. Co więcej, zbyt wczesne wypadnięcie zębów mlecznych sprzyja powstawaniu wady zgryzu.

Próchnica u dzieci

Gdy już mamy do czynienia ze zmianami próchnicowymi, nie ma co zwlekać. W naszym gabinecie bezbolesne jest nie tylko leczenie, ale i znieczulenie. Środek znieczulający podajemy komputerowo, dzięki czemu mały pacjent nie odczuwa nieprzyjemnego rozpierania tkanek.

W trakcie zabiegu dbamy o to, by dziecko czuło się bezpiecznie, staramy się nawiązać nić porozumienia. Hitem wśród najmłodszych pacjentów są kolorowe plomby, które stosujemy oprócz tradycyjnych wypełnień.

Po leczeniu dziecko otrzymuje nagrodę za bohaterstwo. W ten sposób budujemy sympatię, pozytywne skojarzenia, które w przyszłości zaowocują brakiem problemu z ponowną wizytą w gabinecie stomatologicznym. Co pół roku zapraszamy na bezpłatną wizytę kontrolną.

 

Poznaj więcej usług

Implanty


Brak nawet pojedynczego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia, doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Implantacja to najlepszy sposób na uzupełnienie luki w uzębieniu.

Protetyka


Prace protetyczne wykonane z wysokojakościowych materiałów przywracają estetykę uśmiechu i komfort życia pacjenta. Oferujemy piękne, włoskie korony i mosty porcelanowe oraz funkcjonalne protezy stałe, ruchome i natychmiastowe.

Leczenie zębów


Zapewniamy bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przeprowadzamy skutecznie już w ramach jednej wizyty.

Estetyka


Przywracamy piękny uśmiech za pomocą indywidualnie dobranego planu leczenia. Wykonujemy wybielanie laserowe i nakładkowe. Dzięki koronom i licówkom porcelanowym zmieniamy kolor, kształt i wielkość zębów, tak by efekt spełniał oczekiwania pacjenta.

Ortodoncja


Jesteśmy Partnerem Invisalign® – leczenia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi. Skaner iTero oraz nowoczesne oprogramowanie, pozwalają nam zaprezentować na ekranie monitora symulację procesu leczenia, zanim je rozpoczniemy.

Higiena


Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, co oznacza, że profesjonalna higienizacja w naszym gabinecie jest komfortowa, bezpieczna dla dziąseł i szkliwa, a jednocześnie skuteczna.

Chirurgia


Zarówno ekstrakcje ósemek (usuwanie zębów mądrości), jak i bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w sposób bezbolesny i precyzyjny, dzięki czemu pacjent szybko wraca do zdrowia.

Diagnostyka


Nowoczesny sprzęt diagnostyczny dostępny na miejscu to zarówno dokładny i przewidywalny plan leczenia, jak i oszczędność czasu pacjenta. W naszej pracowni posiadamy tomograf i pantomograf.

Periodontologia


Zajmujemy się zachowawczym oraz chirurgicznym leczeniem chorób przyzębia (paradontozy). Wykorzystując najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii materiałowej, odbudowujemy utracone lub zniszczone tkanki.

Medycyna estetyczna


Dzięki zastosowaniu doskonale przebadanych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, wypełniamy zmarszczki i korygujemy poszczególne okolice twarzy, odejmując pacjentom lat. Wykonujemy zabiegi powiększania i korekcji kształtu ust.

Terapia laserowa


Korzystamy z laserów amerykańskiej marki BIOLASE – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych instrumentów stomatologicznych. Lasery działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, bakteriobójczo oraz stymulują tkanki do odbudowy.

Podcięcie wędzidełka


Wędzidełko języka, wargi górnej oraz dolnej podcinamy laserowo. Zabiegi wykonujemy w sposób całkowicie bezbolesny, zarówno u dzieci powyżej 3 roku życia, jak i u osób dorosłych.