Korekcja i wypełnianie zmarszczek

Kwas hialuronowy to substancja występująca naturalnie w skórze, odpowiadająca za jej prawidłowe uwodnienie oraz regulująca procesy zapalne i gojenie się ran. Niestety wraz z wiekiem ulega degradacji wskutek czynników fizjologicznych i środowiskowych, co sprzyja degeneracji tkanek (w tym włókien kolagenowych).

Niedobór kwasu hialuronowego przyczynia się do przesuszeń skóry, powstawania zmarszczek, fałdów oraz niekorzystnych zmian w objętości twarzy. Skóra traci jędrność, sprężystość, staje się szara i zmęczona. Ten proces można jednak zahamować, a nawet odwrócić.

Kwas hialuronowy to jeden z najbezpieczniejszych i najczęściej stosowanych wypełniaczy – substancji wstrzykiwanych śródskórnie lub podskórnie w celu wypełnienia ubytków i korekcji poszczególnych okolic twarzy.

Wypełnianie zmarszczek stabilizowanym kwasem hialuronowym jest bezpieczne i skuteczne. To doskonała alternatywa dla zabiegów chirurgicznych. Poza widocznym odmłodzeniem, kwas hialuronowy w miejscu podania rewitalizuje skórę, wzmacnia jej barierę hydrolipidową, zwiększając odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Ze względu na swoje właściwości, możemy go z powodzeniem stosować do modelowania twarzy – np. wypełniania ubytków tkanki tłuszczowej w obrębie skroni i policzków.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Na 3 dni przed wizytą należy odstawić: Aspirynę i suplementy z witaminą E, kwasami omega-3, czosnkiem i miłorzębem japońskim (ginkgo biloba).

Przebieg zabiegu:

 • W razie potrzeby, skórę znieczulamy miejcowo specjalnym kremem na ok. 30 minut przed zabiegiem.
 • Wypełniacz kwasu hialuronowego podajemy za pomocą igły lub kaniuli.
 • Po zabiegu pacjent może odczuwać przejściowy obrzęk skóry, rumień, ból, tkliwość, świąd w miejscu iniekcji. Ewentualne wybroczyny i sińce znikają po kilku dniach.

Zalecenia po zabiegu:

 • Po zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym:
 • przez kilka dni należy unikać źródeł ciepła (słońce, sauna, kominek) oraz zimna poniżej 0Po zabiegu należy unikać
 • przez 3 dni nie wolno wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych oraz dotykać miejsc iniekcji.

Przeciwwskazania:

 • choroby nowotworowe,
 • choroby skóry (bielactwo, łuszczyca),
 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • infekcje skóry,
 • wystąpienie wcześniejszych reakcji nadwrażliwości na wypełniacz,
 • stosowanie implantów stałych,
 • nadmierne oczekiwania pacjenta możliwe do osiągnięcia wyłącznie z udziałem skalpela,
 • jednoczasowe głębokie peelingi chemiczne.

 

Poznaj więcej usług

Implanty


Brak nawet pojedynczego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia, doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Implantacja to najlepszy sposób na uzupełnienie luki w uzębieniu.

Protetyka


Prace protetyczne wykonane z wysokojakościowych materiałów przywracają estetykę uśmiechu i komfort życia pacjenta. Oferujemy piękne, włoskie korony i mosty porcelanowe oraz funkcjonalne protezy stałe, ruchome i natychmiastowe.

Leczenie zębów


Zapewniamy bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przeprowadzamy skutecznie już w ramach jednej wizyty.

Estetyka


Przywracamy piękny uśmiech za pomocą indywidualnie dobranego planu leczenia. Wykonujemy wybielanie laserowe i nakładkowe. Dzięki koronom i licówkom porcelanowym zmieniamy kolor, kształt i wielkość zębów, tak by efekt spełniał oczekiwania pacjenta.

Ortodoncja


Jesteśmy Partnerem Invisalign® – leczenia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi. Skaner iTero oraz nowoczesne oprogramowanie, pozwalają nam zaprezentować na ekranie monitora symulację procesu leczenia, zanim je rozpoczniemy.

Higiena


Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, co oznacza, że profesjonalna higienizacja w naszym gabinecie jest komfortowa, bezpieczna dla dziąseł i szkliwa, a jednocześnie skuteczna.

Chirurgia


Zarówno ekstrakcje ósemek (usuwanie zębów mądrości), jak i bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w sposób bezbolesny i precyzyjny, dzięki czemu pacjent szybko wraca do zdrowia.

Diagnostyka


Nowoczesny sprzęt diagnostyczny dostępny na miejscu to zarówno dokładny i przewidywalny plan leczenia, jak i oszczędność czasu pacjenta. W naszej pracowni posiadamy tomograf i pantomograf.

Periodontologia


Zajmujemy się zachowawczym oraz chirurgicznym leczeniem chorób przyzębia (paradontozy). Wykorzystując najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii materiałowej, odbudowujemy utracone lub zniszczone tkanki.

Medycyna estetyczna


Dzięki zastosowaniu doskonale przebadanych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, wypełniamy zmarszczki i korygujemy poszczególne okolice twarzy, odejmując pacjentom lat. Wykonujemy zabiegi powiększania i korekcji kształtu ust.

Terapia laserowa


Korzystamy z laserów amerykańskiej marki BIOLASE – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych instrumentów stomatologicznych. Lasery działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, bakteriobójczo oraz stymulują tkanki do odbudowy.

Podcięcie wędzidełka


Wędzidełko języka, wargi górnej oraz dolnej podcinamy laserowo. Zabiegi wykonujemy w sposób całkowicie bezbolesny, zarówno u dzieci powyżej 3 roku życia, jak i u osób dorosłych.