Korekcja owalu twarzy

Wolumetria (lifting i modelowanie konturów twarzy), to zabieg polegający na przywróceniu utraconej objętości i poprawie owalu twarzy. Preparat na bazie kwasu hialuronowego (substancji naturalnie występującej w skórze) stosujemy do wypełnienia okolicy policzków, kości jarzmowych, skroni oraz podbródka. W miejscu iniekcji skóra jest odżywiona, nawilżona i uelastyczniona. Zmarszczki zostają znacznie spłycone.

Wskazania do zabiegu wolumetrii:

  • wiotka i obwisła skóra twarzy w wyniku procesu starzenia lub wskutek ubytku masy ciała, konieczność konturowania linii żuchwy i podbródka oraz poprawy owalu twarzy,
  • zbyt szczupła twarz (przez co wydaje się być starsza),
  • nieestetyczne zagłębienia, bruzdy i zmarszczki,
  • opadające policzki, tzw. chomiki,
  • cienie pod oczami.

Jak przebiega wolumetria?

W trakcie wolumetrii gęsty, usieciowany kwas hialuronowy podajemy głęboko w tkankę podskórną za pomocą igły lub kaniuli. Zabieg w znieczuleniu miejscowym jest bezbolesny, jednak w trakcie aplikacji pacjent może odczuwać delikatne rozpieranie tkanek. Po zabiegu przez kilka dni może utrzymywać się niewielka tkliwość, rzadko drobne siniaczki w miejscu wkłucia.

Efekty wolumetrii

Efekt wolumetrii to przede wszystkim odmłodzenie i poprawa wyglądu twarzy. Za pomocą kwasu hialuronowego przywracamy objętość, wypełniamy bruzdy i zmarszczki, korygujemy kształt. Rezultat zabiegu jest natychmiastowy i bardzo naturalny – utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy.

 

Poznaj więcej usług

Implanty


Brak nawet pojedynczego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia, doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Implantacja to najlepszy sposób na uzupełnienie luki w uzębieniu.

Protetyka


Prace protetyczne wykonane z wysokojakościowych materiałów przywracają estetykę uśmiechu i komfort życia pacjenta. Oferujemy piękne, włoskie korony i mosty porcelanowe oraz funkcjonalne protezy stałe, ruchome i natychmiastowe.

Leczenie zębów


Zapewniamy bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przeprowadzamy skutecznie już w ramach jednej wizyty.

Estetyka


Przywracamy piękny uśmiech za pomocą indywidualnie dobranego planu leczenia. Wykonujemy wybielanie laserowe i nakładkowe. Dzięki koronom i licówkom porcelanowym zmieniamy kolor, kształt i wielkość zębów, tak by efekt spełniał oczekiwania pacjenta.

Ortodoncja


Jesteśmy Partnerem Invisalign® – leczenia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi. Skaner iTero oraz nowoczesne oprogramowanie, pozwalają nam zaprezentować na ekranie monitora symulację procesu leczenia, zanim je rozpoczniemy.

Higiena


Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, co oznacza, że profesjonalna higienizacja w naszym gabinecie jest komfortowa, bezpieczna dla dziąseł i szkliwa, a jednocześnie skuteczna.

Chirurgia


Zarówno ekstrakcje ósemek (usuwanie zębów mądrości), jak i bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w sposób bezbolesny i precyzyjny, dzięki czemu pacjent szybko wraca do zdrowia.

Diagnostyka


Nowoczesny sprzęt diagnostyczny dostępny na miejscu to zarówno dokładny i przewidywalny plan leczenia, jak i oszczędność czasu pacjenta. W naszej pracowni posiadamy tomograf i pantomograf.

Periodontologia


Zajmujemy się zachowawczym oraz chirurgicznym leczeniem chorób przyzębia (paradontozy). Wykorzystując najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii materiałowej, odbudowujemy utracone lub zniszczone tkanki.

Medycyna estetyczna


Dzięki zastosowaniu doskonale przebadanych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, wypełniamy zmarszczki i korygujemy poszczególne okolice twarzy, odejmując pacjentom lat. Wykonujemy zabiegi powiększania i korekcji kształtu ust.

Terapia laserowa


Korzystamy z laserów amerykańskiej marki BIOLASE – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych instrumentów stomatologicznych. Lasery działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, bakteriobójczo oraz stymulują tkanki do odbudowy.

Podcięcie wędzidełka


Wędzidełko języka, wargi górnej oraz dolnej podcinamy laserowo. Zabiegi wykonujemy w sposób całkowicie bezbolesny, zarówno u dzieci powyżej 3 roku życia, jak i u osób dorosłych.