Invisalign – Cyfrowa ortodoncja

Dla pacjentów żyjących w ciągłym ruchu, których nie satysfakcjonuje leczenie tradycyjnym, mało estetycznym aparatem ortodontycznym, mamy doskonałą, niewidoczną alternatywę.

INVISALIGN to aparat w postaci przezroczystych nakładek (alignerów), które dopasowujemy indywidualnie do warunków zgryzowych pacjenta za pomocą zaawansowanej technologii obrazowania 3D. Dzięki nowoczesnemu skanerowi wewnątrzustnemu iTero oraz cyfrowemu projektowaniu uśmiechu, pacjent już na początku leczenia może zobaczyć wizualizację efektów noszenia aparatu na ekranie komputera (wirtualna symulacja procesu leczenia).

Invisalign czy tradycyjny aparat stały?

INVISALIGN jest:

  • dyskretny – w przeciwieństwie do aparatu stałego, przezroczystych nakładek właściwie nie widać;
  • komfortowy w noszeniu – nie posiada żadnych metalowych elementów, które mogłyby ranić język i dziąsła;
  • zdejmowany – pacjent samodzielnie zdejmuje i zakłada nakładki, dzięki czemu nie musi zmieniać diety, a higiena jamy ustnej pozostaje tak prosta, jak wcześniej (wystarczy zdjąć nakładki przed posiłkiem czy
  • szczotkowaniem, a następnie założyć je z powrotem – w przypadku aparatu stałego nie ma takiej możliwości, pacjent musi unikać twardych, barwiących posiłków i napojów, a codzienna higiena jest utrudniona);
  • skuteczny jak tradycyjny aparat – co więcej, zdarza się, że leczenie INVISLIGN trwa nawet krócej.

Jak przebiega leczenie aparatem Invisalign?

Leczenie dzielimy na kilka etapów, w trakcie których przekazujemy pacjentowi kolejne zestawy nakładek, dopasowanych do zachodzących w zgryzie zmian. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad procesem prostowania uśmiechu. W każdym etapie przesuwamy inne zęby, co zapewnia maksymalną skuteczność. Czas leczenia jest w dużej mierze uzależniony od pacjenta, zazwyczaj porównywalny do czasu leczenia tradycyjny aparatem lub krótszy.

Niewidoczne i komfortowe leczenie ortodontyczne? Odpowiedź jest jedna: INVISALIGN!

 

Poznaj więcej usług

Implanty


Brak nawet pojedynczego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia, doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Implantacja to najlepszy sposób na uzupełnienie luki w uzębieniu.

Protetyka


Prace protetyczne wykonane z wysokojakościowych materiałów przywracają estetykę uśmiechu i komfort życia pacjenta. Oferujemy piękne, włoskie korony i mosty porcelanowe oraz funkcjonalne protezy stałe, ruchome i natychmiastowe.

Leczenie zębów


Zapewniamy bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przeprowadzamy skutecznie już w ramach jednej wizyty.

Estetyka


Przywracamy piękny uśmiech za pomocą indywidualnie dobranego planu leczenia. Wykonujemy wybielanie laserowe i nakładkowe. Dzięki koronom i licówkom porcelanowym zmieniamy kolor, kształt i wielkość zębów, tak by efekt spełniał oczekiwania pacjenta.

Ortodoncja


Jesteśmy Partnerem Invisalign® – leczenia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi. Skaner iTero oraz nowoczesne oprogramowanie, pozwalają nam zaprezentować na ekranie monitora symulację procesu leczenia, zanim je rozpoczniemy.

Higiena


Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, co oznacza, że profesjonalna higienizacja w naszym gabinecie jest komfortowa, bezpieczna dla dziąseł i szkliwa, a jednocześnie skuteczna.

Chirurgia


Zarówno ekstrakcje ósemek (usuwanie zębów mądrości), jak i bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w sposób bezbolesny i precyzyjny, dzięki czemu pacjent szybko wraca do zdrowia.

Diagnostyka


Nowoczesny sprzęt diagnostyczny dostępny na miejscu to zarówno dokładny i przewidywalny plan leczenia, jak i oszczędność czasu pacjenta. W naszej pracowni posiadamy tomograf i pantomograf.

Periodontologia


Zajmujemy się zachowawczym oraz chirurgicznym leczeniem chorób przyzębia (paradontozy). Wykorzystując najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii materiałowej, odbudowujemy utracone lub zniszczone tkanki.

Medycyna estetyczna


Dzięki zastosowaniu doskonale przebadanych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, wypełniamy zmarszczki i korygujemy poszczególne okolice twarzy, odejmując pacjentom lat. Wykonujemy zabiegi powiększania i korekcji kształtu ust.

Terapia laserowa


Korzystamy z laserów amerykańskiej marki BIOLASE – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych instrumentów stomatologicznych. Lasery działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, bakteriobójczo oraz stymulują tkanki do odbudowy.

Podcięcie wędzidełka


Wędzidełko języka, wargi górnej oraz dolnej podcinamy laserowo. Zabiegi wykonujemy w sposób całkowicie bezbolesny, zarówno u dzieci powyżej 3 roku życia, jak i u osób dorosłych.