Periodontologia

Zapalenie przyzębia

Termin paradontoza (bądź parodontoza) pochodzi z czasów, kiedy problemy dotyczące dziąseł kojarzono głównie ze zmianami związanymi z wiekiem pacjentów. Dzisiaj wiemy, że choroby dziąseł dotykają także 20, 30-latków, a niektóre ich formy również dzieci, i są główną przyczyną utraty zębów po 23 roku życia. Zmiany w dziąsłach i kości otaczającej ząb powoduje zapalenie. Tym samym termin parodontoza przestał być prawidłowy. Mówimy dzisiaj o zapaleniu przyzębia.
Jakie są objawy zapalenia przyzębia (paradontozy)?

Zapalenie przyzębia powoduje powolny zanik tkanek wokół zęba. Choroba przebiega skrycie, a objawami, które mogą na nią wskazywać są niewielkie krwawienia podczas szczotkowania zębów czy nitkowania, zaczerwienienie dziąseł, cofanie się dziąseł, nieprzyjemny zapach z ust, kamień nazębny. Te objawy są często przez pacjentów bagatelizowane, a obawy wzbudzają najczęściej objawy zaawansowanego procesu zapalnego – w tym zwiększona ruchomość zębów.
Dzięki specjalnie opracowanemu systemowi badań wykrywamy początkowe stadium choroby, które można wyleczyć skutecznie i bez konieczności sięgania po uciążliwe dla pacjentów zabiegi chirurgiczne. Leczenie zaawansowanej paradontozy jest znacznie bardziej czasochłonne i skomplikowane.

Jakie są przyczyny paradontozy?

Rozwojowi paradontozy sprzyja nieprawidłowa higiena jamy ustnej, dieta bogata w cukry, stosowanie używek (alkohol, papierosy), nieleczona wada zgryzu oraz brak regularnego usuwania osadu i kamienia nazębnego w gabinecie stomatologicznym.

Namnażające się bakterie wywołują stan zapalny, który przyczynia się do zaniku dziąseł i kości. Stopniowo pogłębia się przestrzeń między zębem a dziąsłem (tzw. kieszonka dziąsłowa). Złogi bakterii (płytka bakteryjna) z czasem przekształcają się w trudny do usunięcia kamień poddziąsłowy. Postępujące zmiany osłabiają przyczep łącznotkankowy, co prowadzi do rozchwiania zębów, a w konsekwencji ich wypadania.

Poznaj więcej usług

Implanty


Brak nawet pojedynczego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia, doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Implantacja to najlepszy sposób na uzupełnienie luki w uzębieniu.

Protetyka


Prace protetyczne wykonane z wysokojakościowych materiałów przywracają estetykę uśmiechu i komfort życia pacjenta. Oferujemy piękne, włoskie korony i mosty porcelanowe oraz funkcjonalne protezy stałe, ruchome i natychmiastowe.

Leczenie zębów


Zapewniamy bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przeprowadzamy skutecznie już w ramach jednej wizyty.

Estetyka


Przywracamy piękny uśmiech za pomocą indywidualnie dobranego planu leczenia. Wykonujemy wybielanie laserowe i nakładkowe. Dzięki koronom i licówkom porcelanowym zmieniamy kolor, kształt i wielkość zębów, tak by efekt spełniał oczekiwania pacjenta.

Ortodoncja


Jesteśmy Partnerem Invisalign® – leczenia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi. Skaner iTero oraz nowoczesne oprogramowanie, pozwalają nam zaprezentować na ekranie monitora symulację procesu leczenia, zanim je rozpoczniemy.

Higiena


Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, co oznacza, że profesjonalna higienizacja w naszym gabinecie jest komfortowa, bezpieczna dla dziąseł i szkliwa, a jednocześnie skuteczna.

Chirurgia


Zarówno ekstrakcje ósemek (usuwanie zębów mądrości), jak i bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w sposób bezbolesny i precyzyjny, dzięki czemu pacjent szybko wraca do zdrowia.

Diagnostyka


Nowoczesny sprzęt diagnostyczny dostępny na miejscu to zarówno dokładny i przewidywalny plan leczenia, jak i oszczędność czasu pacjenta. W naszej pracowni posiadamy tomograf i pantomograf.

Periodontologia


Zajmujemy się zachowawczym oraz chirurgicznym leczeniem chorób przyzębia (paradontozy). Wykorzystując najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii materiałowej, odbudowujemy utracone lub zniszczone tkanki.

Medycyna estetyczna


Dzięki zastosowaniu doskonale przebadanych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, wypełniamy zmarszczki i korygujemy poszczególne okolice twarzy, odejmując pacjentom lat. Wykonujemy zabiegi powiększania i korekcji kształtu ust.

Terapia laserowa


Korzystamy z laserów amerykańskiej marki BIOLASE – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych instrumentów stomatologicznych. Lasery działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, bakteriobójczo oraz stymulują tkanki do odbudowy.

Podcięcie wędzidełka


Wędzidełko języka, wargi górnej oraz dolnej podcinamy laserowo. Zabiegi wykonujemy w sposób całkowicie bezbolesny, zarówno u dzieci powyżej 3 roku życia, jak i u osób dorosłych.