Chirurgiczne leczenie paradontozy

W przypadku zaawansowanego stadium zapalenia przyzębia niezbędne jest zastosowanie jednej z chirurgicznych metod leczenia paradontozy: kiretażu zamkniętego lub otwartego.

Kiretaż oszczędza tkanki otaczające ząb oraz nie wpływa na ogólną kondycję pacjenta. Poprawia stabilność zębów, likwiduje stan zapalny, niweluje nieprzyjemny zapach z ust oraz zapewnia dobry efekt estetyczny. Zabieg przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym.

  • Kiretaż zamknięty to najczęściej wykonywany zabieg w chirurgicznym leczeniu chorób przyzębia. Stosujemy go w przypadku obecności kieszonek przyzębnych nieprzekraczających 5mm (szczelin między dziąsłem a zębem, pogłębionych wskutek rozwoju paradontozy). Kieszonkę oczyszczamy z zawartości będącej przyczyną utrzymywania się stanu zapalnego, m.in. z resztek kamienia nazębnego zasiedlonego przez bakterie, co umożliwia zlikwidowanie stanu zapalnego i zagojenie się rany.
  • Kiretaż otwarty stosujemy w przypadku obecności głębszych kieszonek przyzębnych. W przeciwieństwie do kiretażu zamkniętego wymaga nacięcia dziąsła (co pozwala na oczyszczenie kieszonki pod kontrolą wzroku) i zastosowania szwów.

Kiretaż laserowy to zabieg, w którym zamiast kiret stomatologicznych wykorzystujemy niezwykle precyzyjny laser. Stosujemy go najczęściej jako dopełnienie kiretażu otwartego/zamkniętego. Nowoczesna technika redukuje krwawienie i przyśpiesza proces gojenia się rany pozabiegowej.

 

Poznaj więcej usług

Implanty


Brak nawet pojedynczego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia, doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Implantacja to najlepszy sposób na uzupełnienie luki w uzębieniu.

Protetyka


Prace protetyczne wykonane z wysokojakościowych materiałów przywracają estetykę uśmiechu i komfort życia pacjenta. Oferujemy piękne, włoskie korony i mosty porcelanowe oraz funkcjonalne protezy stałe, ruchome i natychmiastowe.

Leczenie zębów


Zapewniamy bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przeprowadzamy skutecznie już w ramach jednej wizyty.

Estetyka


Przywracamy piękny uśmiech za pomocą indywidualnie dobranego planu leczenia. Wykonujemy wybielanie laserowe i nakładkowe. Dzięki koronom i licówkom porcelanowym zmieniamy kolor, kształt i wielkość zębów, tak by efekt spełniał oczekiwania pacjenta.

Ortodoncja


Jesteśmy Partnerem Invisalign® – leczenia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi. Skaner iTero oraz nowoczesne oprogramowanie, pozwalają nam zaprezentować na ekranie monitora symulację procesu leczenia, zanim je rozpoczniemy.

Higiena


Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, co oznacza, że profesjonalna higienizacja w naszym gabinecie jest komfortowa, bezpieczna dla dziąseł i szkliwa, a jednocześnie skuteczna.

Chirurgia


Zarówno ekstrakcje ósemek (usuwanie zębów mądrości), jak i bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w sposób bezbolesny i precyzyjny, dzięki czemu pacjent szybko wraca do zdrowia.

Diagnostyka


Nowoczesny sprzęt diagnostyczny dostępny na miejscu to zarówno dokładny i przewidywalny plan leczenia, jak i oszczędność czasu pacjenta. W naszej pracowni posiadamy tomograf i pantomograf.

Periodontologia


Zajmujemy się zachowawczym oraz chirurgicznym leczeniem chorób przyzębia (paradontozy). Wykorzystując najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii materiałowej, odbudowujemy utracone lub zniszczone tkanki.

Medycyna estetyczna


Dzięki zastosowaniu doskonale przebadanych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, wypełniamy zmarszczki i korygujemy poszczególne okolice twarzy, odejmując pacjentom lat. Wykonujemy zabiegi powiększania i korekcji kształtu ust.

Terapia laserowa


Korzystamy z laserów amerykańskiej marki BIOLASE – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych instrumentów stomatologicznych. Lasery działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, bakteriobójczo oraz stymulują tkanki do odbudowy.

Podcięcie wędzidełka


Wędzidełko języka, wargi górnej oraz dolnej podcinamy laserowo. Zabiegi wykonujemy w sposób całkowicie bezbolesny, zarówno u dzieci powyżej 3 roku życia, jak i u osób dorosłych.