Podcięcie wędzidełka

Wędzidełko to cienki fałd błony śluzowej, łączący ze sobą dwie struktury. W jamie ustnej możemy wyróżnić wędzidełka: języka, wargi górnej, wargi dolnej, policzków. Ich nieprawidłowa budowa przyczynia się do problemów zdrowotnych.

W naszej klinice wykonujemy zabieg laserowego podcięcia wędzidełka u dzieci po 3 roku życia oraz u osób dorosłych.

Laserowe podcięcie wędzidełka u dzieci

Zbyt krótkie wędzidełko języka może powodować trudności w połykaniu oraz w mowie u dzieci. Przerośnięte i nisko przyczepione wędzidełko wargi górnej jest często przyczyną nieestetycznej przerwy (diastemy) między siekaczami oraz dziąsłowego uśmiechu. Nieprawidłowa budowa wędzidełek wargi górnej i dolnej może przyczyniać się do rozwoju próchnicy (przez zaleganie pokarmu) oraz pogłębiania wady zgryzu.

Jeśli są ku temu wskazania, warto jak najwcześniej zdecydować się na zabieg laserowego podcięcia wędzidełka u dziecka. To zabieg krótki i bezbolesny. Mały pacjent wraca do domu tego samego dnia.

Laserowe podcięcie wędzidełka u dorosłych

Przerośnięte oraz zbyt krótkie wędzidełka mogą również występować u osób dorosłych powodując recesję, czyli obniżanie się linii dziąseł oraz duże trudności w użytkowaniu protez zębowych. W tych przypadkach również zaleca się wykonanie zabiegu podcięcia wędzidełka.

Jak przebiega zabieg laserowego podcięcia wędzidełka?

Zabieg przeprowadzany całkowicie bezboleśnie przy użyciu laserów: erbowo-jagowego Waterlase oraz diodowego. W niektórych przypadkach, u wrażliwych pacjentów, podajemy nieznaczną ilość znieczulenia miejscowego, jednak dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, zarówno zabieg jak i gojenie przebiega w sposób komfortowy.

Postępowanie po zabiegu

Laserowe podcięcie wędzidełka trwa krótko – najczęściej kilka, kilkanaście minut. Po zabiegu można wykonywać zwyczajowe, codzienne czynności. Pokarmy można spożywać już po 2 godzinach. Gojenie rany pozabiegowej jest bardzo szybkie, trwa około 2 tygodnie i przebiega bezboleśnie.

 

Poznaj więcej usług

Implanty


Brak nawet pojedynczego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia, doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Implantacja to najlepszy sposób na uzupełnienie luki w uzębieniu.

Protetyka


Prace protetyczne wykonane z wysokojakościowych materiałów przywracają estetykę uśmiechu i komfort życia pacjenta. Oferujemy piękne, włoskie korony i mosty porcelanowe oraz funkcjonalne protezy stałe, ruchome i natychmiastowe.

Leczenie zębów


Zapewniamy bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przeprowadzamy skutecznie już w ramach jednej wizyty.

Estetyka


Przywracamy piękny uśmiech za pomocą indywidualnie dobranego planu leczenia. Wykonujemy wybielanie laserowe i nakładkowe. Dzięki koronom i licówkom porcelanowym zmieniamy kolor, kształt i wielkość zębów, tak by efekt spełniał oczekiwania pacjenta.

Ortodoncja


Jesteśmy Partnerem Invisalign® – leczenia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi. Skaner iTero oraz nowoczesne oprogramowanie, pozwalają nam zaprezentować na ekranie monitora symulację procesu leczenia, zanim je rozpoczniemy.

Higiena


Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, co oznacza, że profesjonalna higienizacja w naszym gabinecie jest komfortowa, bezpieczna dla dziąseł i szkliwa, a jednocześnie skuteczna.

Chirurgia


Zarówno ekstrakcje ósemek (usuwanie zębów mądrości), jak i bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w sposób bezbolesny i precyzyjny, dzięki czemu pacjent szybko wraca do zdrowia.

Diagnostyka


Nowoczesny sprzęt diagnostyczny dostępny na miejscu to zarówno dokładny i przewidywalny plan leczenia, jak i oszczędność czasu pacjenta. W naszej pracowni posiadamy tomograf i pantomograf.

Periodontologia


Zajmujemy się zachowawczym oraz chirurgicznym leczeniem chorób przyzębia (paradontozy). Wykorzystując najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii materiałowej, odbudowujemy utracone lub zniszczone tkanki.

Medycyna estetyczna


Dzięki zastosowaniu doskonale przebadanych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, wypełniamy zmarszczki i korygujemy poszczególne okolice twarzy, odejmując pacjentom lat. Wykonujemy zabiegi powiększania i korekcji kształtu ust.

Terapia laserowa


Korzystamy z laserów amerykańskiej marki BIOLASE – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych instrumentów stomatologicznych. Lasery działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, bakteriobójczo oraz stymulują tkanki do odbudowy.

Podcięcie wędzidełka


Wędzidełko języka, wargi górnej oraz dolnej podcinamy laserowo. Zabiegi wykonujemy w sposób całkowicie bezbolesny, zarówno u dzieci powyżej 3 roku życia, jak i u osób dorosłych.