Protezy ruchome

Całkowita lub częściowa utrata zębów może zostać uzupełniona dzięki protezom. Protezy ruchome to uzupełnienia zdejmowane – wśród nich wyróżniamy:

 • Protezy szkieletowe
  Protezy częściowe szkieletowe składają się z cieniutkiej i bardzo wytrzymałej części metalowej (metalowy szkielet) i pięknych zębów akrylowych. Możemy je wykonywać, gdy pacjent posiada co najmniej kilka własnych zębów, na których mogłyby opierać się klamry utrzymujące protezę. Protezy szkieletowe mają bardzo dużą trwałość i są bardziej higieniczne niż częściowe protezy całkowicie akrylowe.Etapy wykonywania protezy:

  • wyciski wstępne
  • ustalenie wysokości zgryzu, wyciski precyzyjne na łyżkach indywidualnych
  • przymiarka protezy woskowej z ustawionymi zębami
  • oddanie gotowej protezy
  • wizyta kontrolna
 • Protezy złożone (bezklamrowe) – są to uzupełnienia protetyczne składające się z koron porcelanowych lub teleskopowych na stałe zacementowanych na zębach i ruchomych zdejmowanych protez. W ten sposób uzyskujemy najlepszy efekt estetyczny (brak metalowych klamer, drucików na zębach) i doskonałe umocowanie protezy. Tak wykonane protezy są pod wieloma względami dużo bardziej komfortowe niż standardowe protezy z klamrami.
 • Protezy teleskopowe możemy wykonać wykorzystując własne zęby pacjenta lub wszczepione implanty. Są one bardzo trwałe i mogą być użytkowane przez wiele lat. Korony teleskopowe, które są częścią tych protez, są wykonane z najwyższej jakości materiałów np. złota. Nawet po wielu latach i utracie niektórych zębów możliwa jest modyfikacja istniejącej protezy teleskopowej.

Protezy całkowite wykonujemy z doskonałej jakości akrylu oraz równie dobrych jakościowo, bardzo estetycznych zębów akrylowych, które idealnie imitują ładne, naturalne uzębienie

 

Poznaj więcej usług

Implanty


Brak nawet pojedynczego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia, doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Implantacja to najlepszy sposób na uzupełnienie luki w uzębieniu.

Protetyka


Prace protetyczne wykonane z wysokojakościowych materiałów przywracają estetykę uśmiechu i komfort życia pacjenta. Oferujemy piękne, włoskie korony i mosty porcelanowe oraz funkcjonalne protezy stałe, ruchome i natychmiastowe.

Leczenie zębów


Zapewniamy bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przeprowadzamy skutecznie już w ramach jednej wizyty.

Estetyka


Przywracamy piękny uśmiech za pomocą indywidualnie dobranego planu leczenia. Wykonujemy wybielanie laserowe i nakładkowe. Dzięki koronom i licówkom porcelanowym zmieniamy kolor, kształt i wielkość zębów, tak by efekt spełniał oczekiwania pacjenta.

Ortodoncja


Jesteśmy Partnerem Invisalign® – leczenia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi. Skaner iTero oraz nowoczesne oprogramowanie, pozwalają nam zaprezentować na ekranie monitora symulację procesu leczenia, zanim je rozpoczniemy.

Higiena


Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, co oznacza, że profesjonalna higienizacja w naszym gabinecie jest komfortowa, bezpieczna dla dziąseł i szkliwa, a jednocześnie skuteczna.

Chirurgia


Zarówno ekstrakcje ósemek (usuwanie zębów mądrości), jak i bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w sposób bezbolesny i precyzyjny, dzięki czemu pacjent szybko wraca do zdrowia.

Diagnostyka


Nowoczesny sprzęt diagnostyczny dostępny na miejscu to zarówno dokładny i przewidywalny plan leczenia, jak i oszczędność czasu pacjenta. W naszej pracowni posiadamy tomograf i pantomograf.

Periodontologia


Zajmujemy się zachowawczym oraz chirurgicznym leczeniem chorób przyzębia (paradontozy). Wykorzystując najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii materiałowej, odbudowujemy utracone lub zniszczone tkanki.

Medycyna estetyczna


Dzięki zastosowaniu doskonale przebadanych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, wypełniamy zmarszczki i korygujemy poszczególne okolice twarzy, odejmując pacjentom lat. Wykonujemy zabiegi powiększania i korekcji kształtu ust.

Terapia laserowa


Korzystamy z laserów amerykańskiej marki BIOLASE – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych instrumentów stomatologicznych. Lasery działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, bakteriobójczo oraz stymulują tkanki do odbudowy.

Podcięcie wędzidełka


Wędzidełko języka, wargi górnej oraz dolnej podcinamy laserowo. Zabiegi wykonujemy w sposób całkowicie bezbolesny, zarówno u dzieci powyżej 3 roku życia, jak i u osób dorosłych.