RTG

W klinice dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, który zapewnia nam nie tylko precyzyjną diagnozę i planowanie leczenia, ale także kontrolę jego efektów w poszczególnych etapach. Na miejscu posiadamy własną pracownię rentgenowską.

Zdjęcie RTG pojedynczego zęba

Małe zdjęcia RTG (pojedynczych zębów) tworzymy techniką cyfrową (radiowizjografia), która ogranicza do minimum promieniowanie rentgenowskie. Dzięki temu w trakcie jednej wizyty możemy bezpiecznie wykonać wiele zdjęć RTG.

Zdjęcie pantomograficzne (panoramiczne)

Wykonujemy standardowe zdjęcia pantomograficzne, pokazujące całe uzębienie, kości szczęki, zatoki szczękowe i stawy skroniowo-żuchwowe.

Tomografia komputerowa (TK)

W diagnostyce wykorzystujemy tomografię komputerową (TK) wiązki stożkowej, która obecnie jest uważana za najlepszą, dającą najwięcej informacji metodę obrazowania tkanek kostnych, chrzęstnych i miękkich w stomatologii i laryngologii.

Dzięki badaniu TK mamy również możliwość obrazowania 3D – pacjent może zobaczyć trójwymiarowy obraz swoich szczęk, zębów i zatok szczękowych, a tym samym lepiej zrozumieć procesy chorobowe i możliwości leczenia.

Badanie TK jest szczególnie przydatne w leczeniu implantologicznym (ocena ilości i jakości kości oraz wykonanie dokładnych, wolumetrycznych pomiarów), periodontologicznym (ocena rozchwianych zębów), endodontycznym, i diagnozowaniu chorób stawów skroniowo-żuchwowych oraz guzów nowotworowych. Badanie TK wykorzystujemy również przy skomplikowanych zabiegach chirurgicznych, jak ekstrakcja zatrzymanych zębów mądrości. Jego wielką zaletą jest bardzo mała dawka promieniowania jonizującego w stosunku do tradycyjnej tomografii głowy (nawet stukrotnie mniejsze dawki naświetlania!). Możemy więc wykonać badania kontrolne bez narażania się na nadmierną dawkę promieniowania.

Tomografia komputerowa to możliwość ustalenia najlepszego, indywidualnego planu leczenia. Każdy pacjent może otrzymać cyfrowy zapis badania (na płycie CD), możliwy do odtworzenia na większości współczesnych komputerów.

 

Poznaj więcej usług

Implanty


Brak nawet pojedynczego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia, doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Implantacja to najlepszy sposób na uzupełnienie luki w uzębieniu.

Protetyka


Prace protetyczne wykonane z wysokojakościowych materiałów przywracają estetykę uśmiechu i komfort życia pacjenta. Oferujemy piękne, włoskie korony i mosty porcelanowe oraz funkcjonalne protezy stałe, ruchome i natychmiastowe.

Leczenie zębów


Zapewniamy bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przeprowadzamy skutecznie już w ramach jednej wizyty.

Estetyka


Przywracamy piękny uśmiech za pomocą indywidualnie dobranego planu leczenia. Wykonujemy wybielanie laserowe i nakładkowe. Dzięki koronom i licówkom porcelanowym zmieniamy kolor, kształt i wielkość zębów, tak by efekt spełniał oczekiwania pacjenta.

Ortodoncja


Jesteśmy Partnerem Invisalign® – leczenia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi. Skaner iTero oraz nowoczesne oprogramowanie, pozwalają nam zaprezentować na ekranie monitora symulację procesu leczenia, zanim je rozpoczniemy.

Higiena


Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, co oznacza, że profesjonalna higienizacja w naszym gabinecie jest komfortowa, bezpieczna dla dziąseł i szkliwa, a jednocześnie skuteczna.

Chirurgia


Zarówno ekstrakcje ósemek (usuwanie zębów mądrości), jak i bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w sposób bezbolesny i precyzyjny, dzięki czemu pacjent szybko wraca do zdrowia.

Diagnostyka


Nowoczesny sprzęt diagnostyczny dostępny na miejscu to zarówno dokładny i przewidywalny plan leczenia, jak i oszczędność czasu pacjenta. W naszej pracowni posiadamy tomograf i pantomograf.

Periodontologia


Zajmujemy się zachowawczym oraz chirurgicznym leczeniem chorób przyzębia (paradontozy). Wykorzystując najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii materiałowej, odbudowujemy utracone lub zniszczone tkanki.

Medycyna estetyczna


Dzięki zastosowaniu doskonale przebadanych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, wypełniamy zmarszczki i korygujemy poszczególne okolice twarzy, odejmując pacjentom lat. Wykonujemy zabiegi powiększania i korekcji kształtu ust.

Terapia laserowa


Korzystamy z laserów amerykańskiej marki BIOLASE – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych instrumentów stomatologicznych. Lasery działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, bakteriobójczo oraz stymulują tkanki do odbudowy.

Podcięcie wędzidełka


Wędzidełko języka, wargi górnej oraz dolnej podcinamy laserowo. Zabiegi wykonujemy w sposób całkowicie bezbolesny, zarówno u dzieci powyżej 3 roku życia, jak i u osób dorosłych.