Terapia laserowa

Laseroterapia zrewolucjonizowała współczesne leczenie w gabinecie dentystycznym. Lasery stomatologiczne stanowią znakomitą alternatywę dla tradycyjnych instrumentów stomatologicznych, które niejednokrotnie wywołują u pacjentów niepotrzebny stres i strach. Leczenie z wykorzystaniem lasera jest dużo bardziej komfortowe dla pacjenta, ponieważ nie towarzyszy mu ból ani krwawienie.

Wszechstronność zastosowania urządzeń laserowych umożliwia ich używanie zarówno podczas zabiegów wykonywanych w obrębie tkanek miękkich, jak i twardych. Szczególnie cenione przez stomatologów na całym świecie (również przez nas) są lasery amerykańskiej marki BIOLASE. Ich niekwestionowanym atutem jest możliwość wyboru odpowiedniej mocy, dzięki czemu zmniejsza się inwazyjność zabiegu.

Lasery stomatologiczne pozwalają na wykonanie większości zabiegów w obrębie jamy ustnej i wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, bakteriobójcze i stymulujące tkanki do odnowy.

W czym tkwi przewaga terapii laserowej nad tradycyjnymi metodami leczenia?

Laser stomatologiczny:

 • umożliwia leczenie próchnicy bez zastosowania znieczulenia u pacjentów w każdym wieku, również u dzieci;
 • pozwala oszczędzić zdrowe tkanki otaczające ząb poddawany leczeniu;
 • zmniejsza ryzyko krwotoków podczas zabiegu, a także po jego wykonaniu;
 • redukuje odczucia bólowe i dyskomfort związany z zabiegiem;
 • przyspiesza gojenie się ran powstałych w trakcie zabiegów chirurgii stomatologicznej;
 • redukuje bakterie na obszarze, na którym przeprowadzany jest zabieg chirurgiczny;
 • umożliwia przeprowadzenie pełnej procedury leczniczej podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Lasery diodowe

Do laserów diodowych produkowanych przez BIOLASE należą Epic X oraz Epic PRO. To nowoczesne urządzenia służące do przeprowadzania zabiegów na tkankach miękkich. Z powodzeniem używamy ich przy operacjach chirurgicznych, w terapii periodontologicznej, protetyce, implantologii, a nawet w stomatologii estetycznej do wybielania zębów. Stosujemy je w zabiegach na tkankach miękkich, takich jak:

 • gingiwoplastyka,
 • nacinanie lub wycinane tkanek miękkich, w tym frenektomia (podcięcie wędzidełka),
 • pobieranie wycinków do biopsji,
 • odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku,
 • usuwanie łagodnych guzów,
 • odsłanianie implantów,
 • nacinanie i drenaż ropni,
 • usuwanie owrzodzeń, opryszczki i aft,
 • plastyka przedsionka jamy ustnej.

W periodontologii laser diodowy wykorzystujemy przy leczeniu kieszeni zębowych i usuwaniu chorobowo zmienionych tkanek. Terapia laserowa, mająca na celu długotrwałe wybielenie zębów, odbywa się przy użyciu specjalnego żelu. Zabieg trwa zaledwie 20 minut, a pacjent nie musi obawiać się skutków ubocznych, takich jak np. nadwrażliwość zębów. Dzięki temu, że głowica lasera jest dopasowana do łuku zębowego, możemy z powodzeniem wybielać nawet pojedyncze zęby, które różnią się kolorem od pozostałych.

Ten rodzaj lasera BIOLASE wykorzystujemy także do efektywnego leczenia dolegliwości bólowych. W efekcie tymczasowego podniesienia temperatury tkanek, mięśnie rozluźniają się, a ból zostaje złagodzony lub całkowicie ustępuje.

Lasery erbowe

Laser erbowy służy do opracowywania tkanek miękkich i twardych w obrębie jamy ustnej. Zabieg z jego użyciem jest dla pacjenta komfortowy i w większości przypadków znieczulenie jest zbędne. Laser erbowy BIOLASE posiada 56 wstępnie zdefiniowanych programów leczenia, które stwarzają niemal nieograniczone możliwości wykorzystania go podczas zabiegów stomatologicznych i chirurgii szczękowej.

Lasery erbowe Waterlase iPlus oraz Waterlase Express pozwalają na:

 • opracowanie ubytku zębowego w minimalnie inwazyjny sposób, bez uszkodzenia otaczającej tkanki,
 • leczenie bez dyskomfortu dla pacjenta, zapewniające zachowanie naturalnej struktury zęba,
 • przeprowadzanie bezpiecznych i skutecznych procedur w obrębie korzeni zębowych bez znieczulenia, bez konieczności szycia tkanek i ryzyka zakażenia krzyżowego,
 • usuwanie nadmiaru dziąseł, ich konturowanie i wycięcie kaptura dziąsłowego,
 • opracowanie kieszeni przyzębnej,
 • przeprowadzenie gingiwektomii,
 • usunięcie kamienia pozostałego po skalingu,
 • odsłanianie i czyszczenie implantów,
 • leczenie procesów zapalnych obejmujących również kość przyległą do implantu,
 • oczyszczenie miejsca po ekstrakcji,
 • pobieranie i wycinanie bloczków kostnych,
 • biopsję tkanek miękkich i twardych,
 • leczenie endodontyczne (dostęp do kanału zębowego, jego czyszczenie i dezynfekcja).

Lasery zmniejszają inwazyjność zabiegów i pozwalają na zachowanie komfortu pacjenta w ich trakcie. Nie ma nowoczesnej, współczesnej stomatologii bez laseroterapii.

 

Poznaj więcej usług

Implanty


Brak nawet pojedynczego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia, doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Implantacja to najlepszy sposób na uzupełnienie luki w uzębieniu.

Protetyka


Prace protetyczne wykonane z wysokojakościowych materiałów przywracają estetykę uśmiechu i komfort życia pacjenta. Oferujemy piękne, włoskie korony i mosty porcelanowe oraz funkcjonalne protezy stałe, ruchome i natychmiastowe.

Leczenie zębów


Zapewniamy bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przeprowadzamy skutecznie już w ramach jednej wizyty.

Estetyka


Przywracamy piękny uśmiech za pomocą indywidualnie dobranego planu leczenia. Wykonujemy wybielanie laserowe i nakładkowe. Dzięki koronom i licówkom porcelanowym zmieniamy kolor, kształt i wielkość zębów, tak by efekt spełniał oczekiwania pacjenta.

Ortodoncja


Jesteśmy Partnerem Invisalign® – leczenia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi. Skaner iTero oraz nowoczesne oprogramowanie, pozwalają nam zaprezentować na ekranie monitora symulację procesu leczenia, zanim je rozpoczniemy.

Higiena


Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, co oznacza, że profesjonalna higienizacja w naszym gabinecie jest komfortowa, bezpieczna dla dziąseł i szkliwa, a jednocześnie skuteczna.

Chirurgia


Zarówno ekstrakcje ósemek (usuwanie zębów mądrości), jak i bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w sposób bezbolesny i precyzyjny, dzięki czemu pacjent szybko wraca do zdrowia.

Diagnostyka


Nowoczesny sprzęt diagnostyczny dostępny na miejscu to zarówno dokładny i przewidywalny plan leczenia, jak i oszczędność czasu pacjenta. W naszej pracowni posiadamy tomograf i pantomograf.

Periodontologia


Zajmujemy się zachowawczym oraz chirurgicznym leczeniem chorób przyzębia (paradontozy). Wykorzystując najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii materiałowej, odbudowujemy utracone lub zniszczone tkanki.

Medycyna estetyczna


Dzięki zastosowaniu doskonale przebadanych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, wypełniamy zmarszczki i korygujemy poszczególne okolice twarzy, odejmując pacjentom lat. Wykonujemy zabiegi powiększania i korekcji kształtu ust.

Terapia laserowa


Korzystamy z laserów amerykańskiej marki BIOLASE – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych instrumentów stomatologicznych. Lasery działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, bakteriobójczo oraz stymulują tkanki do odbudowy.

Podcięcie wędzidełka


Wędzidełko języka, wargi górnej oraz dolnej podcinamy laserowo. Zabiegi wykonujemy w sposób całkowicie bezbolesny, zarówno u dzieci powyżej 3 roku życia, jak i u osób dorosłych.